TopYacht Software: Speers Point Amateur Sailing Club - 2/1/2012 12:06:33 PM

RACE 18 [1/28/2012] Pointscore 2011-12


Printed on : 2/1/2012 12:06:33 PM

Division 1 Mixed Class HC results (Based on 5 Laps) Start : 14:05
Sail No Boat Name Elapsd AHC YS Cor'd T LAPS Mins/Lap BCH CHC Skipper CREW Vis
1543 Feudian Slip 01:32:56 1.000 125.0 01:32:56 4 23.23 1.000 1.000 Glenn Nolan Debbie Nolan  

Division 2 Mixed Class HC results (Based on 5 Laps) Start : 14:05
Sail No Boat Name Elapsd AHC YS Cor'd T LAPS Mins/Lap BCH CHC Skipper CREW Vis
1276 High Roller 01:32:25 0.838 91.0 01:46:23 4 23.10 0.838 0.829 Angus Davison    
1684 Bronco 01:34:32 0.850 91.0 01:50:22 4 23.63 0.819 0.842 Nick Powell    

Division 5 Mixed Class HC results (Based on 5 Laps) Start : 14:10
Sail No Boat Name Elapsd AHC YS Cor'd T LAPS Mins/Lap BCH CHC Skipper CREW Vis
2888 Agamemnon 01:44:00 0.874 107.5 01:45:42 4 26.00 0.874 0.874 Chris Parkinson Jacqui Krynda  
2651 Hydrotherapy 01:48:16 0.858 107.5 01:48:01 4 27.07 0.840 0.852 Julia Fitzgerald Allan Hughes  
778 Enigma 01:50:05 0.847 107.5 01:48:25 4 27.52 0.826 0.837 Bob Fussell Karen Mason  
2107 Lunasea 01:50:20 0.845 107.5 01:48:25 4 27.58 0.824 0.841 Mark Golding Karen Golding  
2089 Bateau D'or 01:52:36 0.831 107.5 01:48:48 4 28.15 0.807 0.822 Alan Sutton Marilyn Sutton  
2604 Ono 01:53:14 0.867 107.5 01:54:09 4 28.31 0.803 0.853 Nicola Callander    

Division 6 Mixed Class HC results (Based on 5 Laps) Start : 14:00
Sail No Boat Name Elapsd AHC YS Cor'd T LAPS Mins/Lap BCH CHC Skipper CREW Vis
16894 Fineline 01:30:44 0.728 78.0 01:24:41 5 18.15 0.728 0.721 John Kersh Brad Robinson  
1960 Blur 01:24:15 0.711 70.0 01:25:34 5 16.85 0.704 0.701 Terry Rodgers Andrew Driver  
1111 Disaster Area 01:19:23 0.792 70.0 01:29:49 5 15.88 0.747 0.768 Bruce Gunn Bridget Gunn  
746 Double Vision 01:29:05 1.000 71.5 02:04:36 5 17.82 0.680 0.936 Paul Adams    
836   01:39:12 0.911 71.5 02:06:23 5 19.84 0.610 0.833 Joe Huntley    
246 Ring of Fire   1.000 68.0   5 0.00     Greg Burns Cameron Burns Yes